dźwigi grudziądz

Wynajem dźwigów

Dla wielu niewielkich firm budowlanych dużo bardziej opłacalne okazuje się wynajęcie dźwigu na krótki okres czasu niż kupienie sobie na własność nowej maszyny tego typu. Jest to oczywiste, gdyż podczas prostych prac budowlanych dźwig jest potrzebny naprawdę bardzo rzadko, a więc nie ma sensu wydawać ogromnych pieniędzy na jego zakup. Z tego względu na rynku stale przybywa kolejnych firm, które oferują swoim klientom możliwość wynajmu różnego rodzaju dźwigów, żurawi oraz podnośników. Oferta kierowa jest zarówno dla firm jak i osób prywatnych. Oprócz wynajęcia sprzętu firmy te oferują możliwość wysłania własnej ekipy ludzi, która zajmie się obsługą sprzętu. Wiadomo, że nie każdy ma uprawnienia na kierowanie danym dźwigiem, a często prace są na tyle precyzyjne, że wymagają ogromnego doświadczenia. Wynajem dźwigów jest dziś więc opłacalnym interesem, ale decydują się na takie usługi warto wcześniej pomyśleć jaki dźwig tak naprawdę potrzebujemy.

Rodzajów dźwigów i podnośników jest bowiem naprawdę ogrom. Od takich prostych, często zamocowanych na ciężarówkach, po ogromne stalowe konstrukcje przemieszczające się po specjalnie układanych torach. Każdy dźwig może wykonywać inne zadania, choć oczywiście zawsze polega ono na podnoszeniu różnego rodzaju ciężarów. Dobre firmy oferują wynajem dźwigów w pełnej gamie, a więc do każdych potrzeb. W przypadku na przykład wąskich miejsc na pewno potrzebne będą dźwigi samochodowe. W przypadku ogromnych placów budowy i dużych wysokości niezbędny okaże się już żuraw.

Każdy dźwig oferuje po pierwsze inną maksymalną wagę jaką jest w stanie unieść. Jest to więc pierwsze kryterium, którym należy kierować się podczas wyboru danej maszyny. Druga sprawa to długość wysięgnika dźwigu. Im wyżej będzie trzeba coś podnosić tym dłuższy wysięgnik musi mieć dźwig. Wynajem dźwigów to także możliwość zatrudnienia jego obsługi i warto zastanowić się także nad tym, jeśli nie jesteśmy pewni co do naszych umiejętności kierowania takim kolosem.